ניקיון דירה לפני מכירה או השכרת הנכס

השקעה בנדל”ן מאפשרת לנו להשיג תשואה גבוהה, ורכישת דירות מגורים נחשבת לאחד ההשקעות המשתלמות ביותר בישראל. לאחר רכישת דירה חדשה או יד 2 לצורך השקעה מקובל להשביח את הנכס ולהכין אותו לקראת מכירה או השכרה. כאשר רוכשים דירה חדשה מקבלן אין צורך להשקיע בשיפוצים בנכס ויש לנקות ולהבריק אותו לפני שמציגים את הדירה ללקוחות פוטנציאליים, ואם רוכשים דירה ישנה נהוג לבצע שיפוץ קוסמטי וניקיון יסודי לפני מכירת או השכרת הנכס.

ניקיון דירה לפני מכירה

אם רכשתם דירה להשקעה, חדשה או יד 2, ואתם מתכננים למכור את הנכס ברווח כדאי לכם להשקיע בניקיון יסודי על ידי חברת ניקיון בתים מומלצת על מנת להשביח את הדירה. הניקיון היסודי בשילוב סידור נעים של הנכס מעלה את ערך הדירה בעיני לקוחות פוטנציאליים במגיעים לבדוק את הנכס שפרסמתם למכירה.

אגב, בארצות הברית ידוע כי השקעה בניקיון ובעיצוב קוסמטי של הדירה לפני מכירה מעלה את שווי הנכס בלפחות 10%. כלומר, אתם משקיעים סכום של כמה מאות שקלים ויכולים למכור את הדירה במחיר גבוה יותר, וכך נשאר לכם הרבה יותר כסף ביד.

שירות ניקיון דירה לפני מכירה כולל שטיפה יסודית, שאיבת אבק, ניקוי ארונות קיר, ניקיון יסודי במטבח כולל ארונות (פנים וחוץ), ניקוי והברקת חלונות, ניקוי תריסים, רשתות נגד יתושים ומסילות, ניקוי דלתות ומשקופים, הסרת כתמים ממשטחים, קרצוף וחיטוי כלים סניטריים, ניקיון אינטנסיבי בחדרי המקלחת והשירותים, שטיפה כללית ופוליש לרצפה. אפשר לשדרג את חבילת הניקיון הבסיסית ולהוסיף שירותים כמו ניקוי ספות וכורסאות, ניקוי ושטיפת שטיחים, כיבוס וילונות, הסרת כתמים מריפודים, ניקוי מוצרי חשמל במטבח (תנור אפייה, כיריים, מקרר וכו’) ועוד.

טיפ חשוב: אם הדירה אינה משופצת ויש בה מפגעי עובש, פטריות ורטיבות כדאי לבחור חברת ניקיון בתים המטפלת במפגע התברואתי במקצועיות. הצגת דירה למכירה שיש בה כתמי עובש פוגעת ברושם הראשוני של הלקוחות הפוטנציאליים ורבים מהם יוותרו על הנכס בגלל חשש מבעיות רטיבות חמורות הדורשות טיפול מקצועי והוצאה כבדה נוספת מעבר לרכישת הנכס.

אם מציגים את הדירה למכירה כאשר היא מאוכלסת כדאי להשקיע בניקיון מקצועי וחשוב גם לארגן ולסדר את הבית ורק אז להציג את הדירה. אל תוותרו על חבילת ניקיון דירה לפני מכירה הכוללת פוליש לרצפה, מאחר שאין כמו הרושם של רצפה נקייה ללא כתמים עם ברק וניחוח נעים כדי להשפיע לטובה על הקונים הפוטנציאליים.

ניקיון דירה לפני השכרה

אחת מהטעויות הנפוצות ביותר בקרב משכירי הדירות בארץ היא להציג את הדירה כפי שהיא, בלי לנקות אותה לפני שהשוכרים הפוטנציאליים מגיעים לבקר בנכס. אם אדם מגיע לבקר בדירה שאתם מציעים להשכרה והנכס מטונף, הרושם שלו יהיה שלילי והוא לא ימהר לחתום על חוזה. כאשר לקוח פוטנציאלי מגיע לבדוק דירה להשכרה והוא נכנס לדירה נקיה, מסודרת ונעימה, הוא מתרשם לטובה מהנכס ולרוב הוא יהיה מוכן לשלם אפילו יותר ממה שאתם דורשים.

לכן, אין להקל ראש בחשיבות שירות ניקיון דירות לפני השכרה ומכירה, ומומלץ להזמין חברת ניקיון בתים ולא לבצע ניקיון לבד או על ידי עוזרת בית. כאשר מזמינים חברת ניקיון בתים מקצועית השירות כולל פוליש לרצפה, וכך הלקוחות מתרשמים מהנכס בגלל הרצפה הנוצצת והמבריקה.

כמה עולה לנקות דירה לפני מכירה או השכרה?

טווח המחירים לניקיון דירה למכירה או להשכרה הינו רחב כיוון שעלות השירות מושפעת מגורמים כמו גודל הדירה, מצב הנכס, מספר חדרים ועוד. בדרך כלל המחיר לניקיון דירה בת 3 חדרים למכירה או להשכרה, כולל פוליש לרצפה, הוא החל מ-950 ₪.

אם יש לטפל במפגעי עובש ורטיבות המחיר יהיה גבוה יותר, וכדאי לדעת כי חברת ניקיון בתים מקצועית מבצעת גם שיפוצים ותיקונים קלים, לכן אפשר להשביח את הנכס על ידי חברה אחת וללא צורך להתמודד עם מספר קבלנים ונותני שירות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.